Shimano SLX Aynakol FC-M675
 

Ürün başarıyla alışveriş sepetinize eklendi

Toplam ürün:
Tüm Kargolar  Belirlenecek
Vergi 0.00 TL
Toplam (Vergi Dahil)
Alışverişe Devam Ödeme İşlemine Geçin

Arkadaşına Gönder

* Zorunlu alan

  Veya  İptal

 • Favorilerim listeden bu ürünü çıkarın.
 • Ürünü favorilerime ekle.
 • Shimano SLX Aynakol FC-M675

  Shimano SLX Aynakol FC-M675

  fiyat 390.00 TL

  Kazancınız -40%

  Eski Fiyat 650.00 TL

  İndirimli ürünlerden puan kazanamazsınız.


    

      Marka: Shimano
      Shimano Grup: SLX
      Shimano Grup Kodu: M675
      Shimano Model Kodu: FCM675
      Aynakol- kol uzunluğu: 170mm
      Teething: 38-26T
      Kol: 4-arm
      Ayna Kol: 2x
      Vitesler: 10'lu sistem
      Renk: Siyah
      Vida-Daire Çapı: 104/64mm      Seri : SLX 675
      Kullanım aralığı : All Mountain Dağ Bisikleti , Trail , Cross Country
      Aynakol Malzemesi : Alüminyum
      Aynakol Büyük Dişli Malzemesi : Alüminyum
      Aynakol Orta Dişli Malzemesi: Çelik - fiber kompozit ( 32Z ) veya alüminyum ( 36Z )
      Aynakol Küçük Dişli Malzemesi: Çelik
      Aynakol Dişli Sayısı : 38-26T
      Aynakol Bağlantı Vida Sayısı : 4 adet
      Delik : 104/64
      Orta GÖBEK : HOLLOWTECH II ( SM - BB70 )
      Zincir Uyumluluğu : Shimano 10 vites , Zincir HG -X 10 vites
      Teknolojileri : Dyna - Sys , HOLLOWTECH , HOLLOWTECH II

      Ağırlık: 840gr


      Özellikleri :

      HOLLOWTECH

      Hafif aynakollar sadece bisikletin ağırlığını azaltmakla kalmaz, aynı zamanda, dönen ağırlığı da azaltarak hızlanmaya katkıda bulunur.Buradaki amac, dayanıklılığından ve rijiditeden bir şey kaybetmeden aynakolun ağırlığını azaltmaktır.SHIMANO’nun gelişimiş dövme teknolojisi bu problemi HOLLOWTECH krank kolu ile çözmüştür.Aynı kaliteli kadro boruları gibi içi boş aynakol çok hafif olduğ halde çok yüksek dayanıma ve rijiditeye sahiptir.


      HOLLOWTECH II

      HOLLOWTECH II teknolojisi kavramı, sürücünün güç aktarımını en yüksek düzeye çıkaracak üstün bir aynakol üretmek üzerine odaklanmaktadır. Aynakolun ana özelliklerinden biri olan hafiflik, sürücünün daha fazla pedal çevirmesini gerektiren uzun mesafelerde sürüşü kolaylaştırırken, rijidite sayesinde pedal verimi sağlanır. Doğal olarak, SHIMANO birbiriyle catışan rijidite ve hafif aynakol ihtiyacları arasında ideal bir denge sağlamaya calışmıştır. HOLLOWTECH teknolojisi, SHIMANO tarafından kendi dövme teknolojisiyle yaratılmış, aynı zamanda rijiditeyi de koruyan içi boş ultra hafif bir aynakoldur. HOLLOWTECH II teknolojisinin kullanılması, yüksek boyutsal denge sağlayan daha fazla sertlik ve hafiflik icin orta gobek milini sağ krank koluyla birleştirmiştir. HOLLOWTECH II’nin dış taraf orta gobek yatak sistemi daha iyi ağırlık dağılım ve daha fazla pedal çevirme dengesi sağlayarak daha etkili güc aktarımına izin verir. HOLLOWTECH II aynakol, hafif ve güzel bir aynakol tasarımı kullanarak rijidite ve dönme performansı arasıda ideal denge sağlama yaklaşımıyla gelişirilmişir.HOLLOWTECH II aynakol için neden 24 mm mil ve yataklar seçmelisiniz

       DYNA SYS

  Daha geniş aralıklı 11-36 Diş 10-vitesli HG kaset dişli, sürücülerin kendi Ana Hareket Dişlileriyle 32 dişli aynakol dişlisi daha fazla zaman harcayabilmesi anlamına gelir. Geleneksel olarak,üç vitesli bisiklet sürücüleri, 22D aynakol dişlisine her gectiklerinde iki veya üç kurtarma vites değişimi yapmaya alışmak zorundaydı. Dyna-Sys ile, sadece bir kurtarma vites değişimi yapılır ve bu işleme daha az ihtiyac duyulur. Yakın adımlı dişli oranları 42-32-24 sayesinde vites değişimi daha düzgün ve daha hızlıdır . 24-dişli aynakol dişlisinden Ana Hareket Dişlisine orta aynakol dişlisine dönmek daha kolay ve daha sezgiseldir. Ayrıca, daha kullanışlı 24-dişli buyuk aynakol dişlisine geçiş daha kolaydır ve bu da sürücünun daha fazla kullanması demektir.

  Dyna-Sys teknolojisi vites değişim geçişlerini kesintisiz hale getirerek sürücülerin tutuş ve momentumu korurken uyumlu ve verimli güç uygulamalarını sağlar.Tamamen yeni asimetrik dağ bisikletine ozel zincir; daha duzgun vites değişimleri, daha az ağırlık ve daha iyi toplam sistem performansı demektir. Yakın adımlı dişli oranları; dişliler arasında daha kücük atlamalar, daha verimli zincir hareketi ve zorlu sürüş koşullarında vites değiştirirken daha az zincir düşmeşi olasılığı demektir. Daha verimli şekilde yeniden tasarlanan kablo yönlendirme ve daha kısa arka vites değiştirici yuvası, sistemin kirlenmeye, patikada gıcırdamaya veya suspansiyon hareketine daha az eğilimli hale getirilmesine yardım eder. Kompakt Kafesli arka vites değiştirici ve daha küçük ölçülü büyük-bilezik, zincir baklalarının azaltılmasına izin vererek daha sessiz, daha kararlı bir iletim sağlar.

  Yeni Uzun Kollu arka vites değiştirici mimarisi, Geliştirilmiş Yumuşak Hareketli vites değişimi icin mekanik avantajı artırır. Dyna-Sys yakın adımlı dişliler, toplam güç aktarımını daha verimli hale getirmelerine yardımcı olan 32D orta aynakol dişlisine dayanır. 32D, arazi sürüşünde en etkili ve en sık kullanılan aynakol dişlisidir. Dyna-Sys Teknolojisi, çoğu bisikletin etkili ana miline göre tahrik zinciri konumundaki değişimi asgariye indirerek süspansiyon performansında istenmeyen etkiyi azaltır.