Shimano Deore XT FC-M780 Aynakol 10V
 

Ürün başarıyla alışveriş sepetinize eklendi

Toplam ürün:
Tüm Kargolar  Belirlenecek
Vergi 0.00 TL
Toplam (Vergi Dahil)
Alışverişe Devam Ödeme İşlemine Geçin
 • Favorilerim listeden bu ürünü çıkarın.
 • Ürünü favorilerime ekle.
 • Shimano Deore XT FC-M780 Aynakol 10V

  Shimano Deore XT FC-M780 Aynakol 10V

  fiyat 588.00 TL

  Kazancınız -40%

  Eski Fiyat 980.00 TL

  1633

  İndirimli ürünlerden puan kazanamazsınız.


  Shımano Deore XT FC T780 Ayna Kol 26/36/48 dişli oranlarıyla 10 Vites olarak tur bisikleti kullananların beğenısine sunulmuştur.Daha iyi vites değişim performansı ve yüksek verimlilik sağlayan bu aynakolda entegre zincir muhafazası da mevcuttur. 

  Özellikler :

  Seri : XT 780-10 vites
  Kullanım Alanları : Dağ Bisikleti, MTB Yarış, Tur Bisikleti
  Ayna kol malzemeleri  : Alüminyum
  Malzeme Yaprak dişli: Titanyum-karbon kompozitAyna kol dişli sayısı :3lü  ( 42-32-24T )
  Kol bağlantısı : 4 -kol
  Ayna kol: HOLLOWTECH II
  Orta göbek ölçüsü : 104/64mm
  Zincir Hattı : 50mm
  Zincir Koruma : Evet
  Uyumlu Zincir : HG - X zincir süper dar 10 vites
  Göbek : HOLLOWTECH II ( SM - BB70 )

  Teknolojiler:

  DYNA SYS
  Daha geniş aralıklı 11-36 Diş 10-vitesli HG kaset dişli, sürücülerin kendi Ana Hareket Dişlileriyle 32 dişli aynakol dişlisi daha fazla zaman harcayabilmesi anlamına gelir. Geleneksel olarak,üç vitesli bisiklet sürücüleri, 22D aynakol dişlisine her gectiklerinde iki veya üç kurtarma vites değişimi yapmaya alışmak zorundaydı. Dyna-Sys ile, sadece bir kurtarma vites değişimi yapılır ve bu işleme daha az ihtiyac duyulur. Yakın adımlı dişli oranları 42-32-24 sayesinde vites değişimi daha düzgün ve daha hızlıdır . 24-dişli aynakol dişlisinden Ana Hareket Dişlisine orta aynakol dişlisine dönmek daha kolay ve daha sezgiseldir. Ayrıca, daha kullanışlı 24-dişli büyük aynakol dişlisine geçiş daha kolaydır ve bu da sürücünun daha fazla kullanması demektir. Dyna-Sys teknolojisi vites değişim geçişlerini kesintisiz hale getirerek sürücülerin tutuş ve momentumu korurken uyumlu ve verimli güç uygulamalarını sağlar.


  Tamamen yeni asimetrik dağ bisikletine özel zincir; daha düzgün vites değişimleri, daha az ağırlık ve daha iyi toplam sistem performansı demektir. Yakın adımlı dişli oranları; dişliler arasında daha kücük atlamalar, daha verimli zincir hareketi ve zorlu sürüş koşullarında vites değiştirirken daha az zincir düşmeşi olasılığı demektir. Daha verimli şekilde yeniden tasarlanan kablo yönlendirme ve daha kısa arka vites değiştirici yuvası, sistemin kirlenmeye, patikada gıcırdamaya veya süspansiyon hareketine daha az eğilimli hale getirilmesine yardım eder.

  Kompakt Kafesli arka vites değiştirici ve daha küçük ölçülü büyük-bilezik, zincir baklalarının azaltılmasına izin vererek daha sessiz, daha kararlı bir iletim sağlar. Yeni Uzun Kollu arka vites değiştirici mimarisi, Geliştirilmiş Yumuşak Hareketli vites değişimi icin mekanik avantajı artırır.


  Dyna-Sys yakın adımlı dişliler, toplam guç aktarımını daha verimli hale getirmelerine yardımcı olan 32D orta aynakol dişlisine dayanır.32D, arazi suruşunde en etkili ve en sık kullanılan aynakol dişlisidir.Dyna-Sys Teknolojisi, çoğu bisikletin etkili ana miline göre tahrik zinciri konumundaki değişimi asgariye indirerek suspansiyon performansında istenmeyen etkiyi azaltır.

  Hollowtech:Hafif aynakollar sadece bisikletin ağırlığını azaltmakla kalmaz, aynı zamanda, dönen ağırlığı da azaltarak hızlanmaya katkıda bulunur.Buradaki amac, dayanıklılığından ve rijiditeden bir şey kaybetmeden aynakolun ağırlığını azaltmaktır.SHIMANO’nun gelişimiş dövme teknolojisi bu problemi HOLLOWTECH krank kolu ile çözmüştür.Aynı kaliteli kadro boruları gibi içi boş aynakol çok hafif olduğ halde çok yüksek dayanıma ve rijiditeye sahiptir.

  Hollowtech II Teknolojisi: Rijidite, dayanıklılık, ağırlık ve dönme performansı arasında ideal denge sağlar. Hollowtech II teknolojisi konsepti, sürücünün güç aktarımını en yüksek düzeye çıkaracak üstün bir aynakol üretmek üzerine odaklanmaktadır. Aynakolun ana özelliklerinden biri olan hafiflik, sürücünün daha fazla pedal çevirmesini gerektiren uzun mesafelerde sürüşü kolaylaştırırken, rijidite sayesinde pedal verimi sağlanır. Doğal olarak, Shimano hafif bir aynakol üretirkenbirbirleriyle çatışan sertlik ihtiyaçları arasında ideal bir denge sağlamaya çalışmıştır.
  Hollowtech teknolojisi, Shimano tarafından kendi dövme teknolojisiyle yaratılmış, aynı zamanda rijiditeyi de koruyan içi boş ultra hafif bir aynakoldur
   
  Üretim Modeli :

  Siyah / 170.0 mm 42-32-24T : I - FCM780C224XL
  Teslimat Kapsamı :

  - 1 adet Shimano XT aynakol ( FC - M780 ) ( 42-32-24T )
  - 1 adet Zincir koruyucu
  - 1 adet Shimano orta göbek HOLLOWTECH II
  - 1 adet Shimano ayna kol civatası


  Ağırlık:

  Siyah  / 175,0 mm 880 gram 

  Montaj İçin Gerekli Araçlar:

  TL-FC33  ve TL-FC16